آموزش زبان انگلیسیلغات انگلیسی

آموزش لغات انگلیسی و ترجمه با کتاب عادت های اتمی

آموزش زبان انگلیسی با کتاب عادت های اتمیمعمولا برای اموزش لغات انگلیسی و افزایش دایره لغات کتاب های مرسومی مثل ۵۰۴ واژه ضروری و کتاب oxford word skills  و … توصیه میشود. اما در این اموزش ما قصد داریم لغات را با کتاب عادت های اتمی اموزش دهیم.

کتاب عادت های اتمی به موضوع ساخت عادت های خوب و حذف عادت های بد می پردازد. عادات در واقع مهم ترین مولفه ها برای موفقیت یا شکست محسوب میشوند. اگر زندگی موفق ترین ادم های کره زمین را بررسی کنید متوجه میشوید که انها عادت های خیلی خوبی دارند که در طی سال ها باعث شده به موفقیت های بزرگی برسند.

بر خلاف چیزی که انسان های نا موفق فکر میکنند که موفقیت حاصل یک اقدام خیلی بزرگ بوده و یک شبه اتفاق می افتد،اما در واقع اصلا اینطوری نیست.

چرا ساختن عادت های خوب اینقدر مهم است؟

فرض کنید شما می خواهید مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید. اتفاقی که می افتد این است که افراد میان و شروع میکنند

یک ماه و دو ماه ادامه میدهید اما این مدت زبان خواندن باعث نمیشود که شما مکالمه را یاد بگیرید. وقتی نتیجه قابل توجهی دریافت نمیکنید احتمال زیاد، زبان خواندن را رها می کنید. به همین خاطر است که بارها زبان خواندن را شروع و رها کرده اید.

اما اگر بتوانید عادت های خوبی را بسازید، اینکه بتوانید یک فعالیت خوب را مدت طولانی ادامه دهید، میتوانید در بلند مدت نتایج شگفت انگیزی بگیرید. درست است که ۲ ۳ ماه زبان خواندن نتایج قابل توجهی ندارد اما اگر همین فعالیت ۸ ماه تا یکسال مستمر ادامه پیدا کند متوجه میشوید که خیلی پیشرفت کرده اید.

رخ دادن نتایج و تغییرات به صورت خطی اتفاق نمی افتد

هر موفقیت دیگری هم به همین ترتیب اتفاق می افتد.خیلی از ما رفتن به باشگاه را شروع میکنیم ۲ ۳ ماه ادامه میدهیم اما وقتی نتایج خاصی را مشاهده نمیکنیم باشگاه رفتن و ورزش کردن را رها میکنیم.

نمودار عادت های اتمی

این نمودار به نظر من یکی از مهم ترین نمودار های زندگی است. خیلی مهم است که این نمودار را درک کنید.بیاید باهم این نمودار را بررسی کنیم.

در این نمودار ۲ تا منحنی وجود دارد

 1. what you think should happen

این خط میگه: چیزی که شما فکر میکنید اتفاق می افتد خطی است.

 1. what actually happens

اما چیزی که واقعا اتفاق می افتد خطی نیست بلکه به صورت یک منحنی نمایی است.اوایل شروع فعالیت نتیجه خاصی مشاهده نمی کنید.

در بین این دو منحنی یک فضایی وجود دارد به نام valley of disappointment یعنی دره نا امیدی.

اینجا دقیقا جایی است که افراد نتیجه نمی گیرند و نا امید شده و در نتیجه فعالیت را رها میکنند.

به این خاطر است که ما باید طرز فکرمان را تغییر دهیم و یک فعالیت خوب را به عادت تبدیل کنیم. عادتی که همیشه همراه ما هست.

 پیشنهاد میکنم این مقاله رو هم بخوانید: روانشناسی موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی 

هدف کتاب عادت های اتمی

هدف این کتاب این است که به صورت عملی راهکارهایی را ارایه دهد که بتوانیم عادت های خوب را بسازیم و عادت های بد را حذف کنیم.

این کتاب  رو میتونید ترجمه فارسی به صورت چاپ شده یا صوتی از کتاب فروشی های مختلف مثل فیدیبو خرید کنید اما در این مقاله و مقاله های بعدی هدف ما آموزش لغات زبان انگلیسی و افزایش دامنه واژگان به کمک این کتاب است.

قصد داریم از صفحه اول کتاب نسخه انگلیسی شروع کنیم و خط به خط و فصل به فصل جلو بریم.تا هم این کتاب بی نظیر را مطالعه کنیم و هم اینکه زبان انگلیسی یاد بگیریم. متدی که در این اموزش ها استفاده کنیم ترجمه با روش دوره جادوی ترجمه تخصصی است. پس اگر دانشجوی دوره جادوی ترجمه هستید خیلی خوشحال باشید.

منتظر ویدیو اول و شروع این کتاب جذاب باشید. راستی اگر تمایل دارید که زود تر شروع کنیم در پایین همین مقاله اعلام کنید و علاقه تان را نشان دهید

شیرین عابدی

من شیرین عابدی هستم کمکتون میکنم به رویاهای شیرین خودتون در زبان انگلیسی خصوصا بحث ترجمه تخصصی برسید.

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

 1. سلام روز بخیر بسیار عالی من یکی بی صبرانه منتظر شروع دوره هستم، این کتاب برای دوره ما هم هست دوره ما از ۱۵ شروع ميشه؟

 2. این دوره برای همه هست عزیزم.شما که دوره ترجمه را بگذرانید درک خیلی بهتری از مطالب خواهید داشت

 3. سلام روزتون پر ازشادی وسلامتی،چقدر عالی که برای یادگیری کتاب به اینخوبی رو انتخاب کردین،بهترینها رو براتون ارزو میکنم وسپاسگزارم.

  1. سلام ودرود
   ممنون از انرژی بسیار مثبت شما
   ارزوی موفقیت براتون داریم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن