زبان ارشد و دکتری

منابع زبان عمومی دکتری سال ۹۹ : چرا باید زبان عمومی دکتری را مطالعه کنیم؟

زبان عمومی دکتری یکی از مهم ترین بخش های ازمون دکتری است.شاید فکر کنید که این درس دارای ضریب ۱ است و سوالات زیادی ندارد و به همین ترتیب پس اهمیت زیادی هم ندارد و بدون زبان عمومی هم میشه رتبه خوبی کسب کرد. اما توجه کنید یکی از بخش های موفقیت در مصاحبه ازمون دکتری مهارت شما در زبان انگلیسی و نمره زبان عمومی دکتری شما است.

تازه کار به همین جا ختم نمیشود.مگر میشود یک نفر بدون تسلط و مهارت در زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری به موفقیت برسد؟

موفقیت شما در ازمون دکتری و همین طور سال های تحصیل در مقطع دکتری ارتباط مستقیم با زبان انگلیسی و مهارت مقاله خوانی و ترجمه تخصصی شما دارد.پس باید از همین امروز زبان عمومی دکتری را جدی بگیرید.

۳ بخش اصلی زبان عمومی

درس زبان عمومی در ازمون دکتری دارای ۳ بخش زیر است:

۱٫بخش واژگان

۲٫بخش گرامر

۳٫بخش ریدینگ یا درک مطلب

زبان عمومی از سال ۹۳ تا به امروز دارای ۳۰ سوال بوده است که بخش واژگان ۱۲ سوال، بخش گرامر ۸ سوال و بخش ریدینگ هم شامل ۱۰ سوال است.در ادامه این مطلب هر بخش را به طور کامل بررسی میکنیم.

بخش واژگان در زبان انگلیسی عمومی

در ازمون دکتری و در درس زبان انگلیسی عمومی لازم است که شما کتاب های ۵۰۴ واژه ضروری + لغات ضروری تافل + ۱۱۰۰ واژه را مطالعه کنید. غیر از ازمون دکتری هم برای اینکه سطح مناسبی در دامنه لغات انگلیسی داشته باشید این ۳ کتاب بسیار ضروری هستند.

اما نکته مهم اینجاست که شما نباید لغات را تک تک با معنی حفظ کنید.این روش کاملا منسوخ شده است.روش کدینگ هم روش دیگری است که کاملا بدون بازده است.شما باید لغات زبان انگلیسی را در قالب جملات و متون و ساختار های واقعی یاد بگیرید.

ویدیو بذار اینجا….

بهترین منابع زبان عمومی دکتری برای قسمت واژگان همین کتاب هایی بود که معرفی شد.اما خبری خوب این است که لازم نیست کتاب بخونید.ما برای شما اموزش صوتی و تصویری هر یک را تهیه کرده ایم تا بسیار سریع تر و بهتر لغات را یاد بگیرید.

دوره آموزشی جامع ” اساتید ۵۰۴ واژه ضروری”

دوره آموزشی جامع ” نخبگان لغات ضروری تافل”

دوره آموزشی جامع ” ستارگان ۱۱۰۰ واژه ضروری”

بخش گرامر در زبان انگلیسی عمومی

وقتی صحبت از گرامر میشود منظور این است که هر چی گرامر انگلیسی در دنیا وجود دارد را باید بلد باشید. مثل همه دروس ازمون دکتری، گرامر هم یک بخش های خاصی ازش خیلی تست طرح میشود و مورد نظر طراحان کنکور است.شما باید همان گرامر های بخصوص را یاد بگیرید و ۸ تست را پاسخ دهید.

برای اینکار ما تست های گرامر ۱۰ سال گذشته ازمون دکتری را بررسی کرده ایم و دوره گرامر زبان انگلیسی ویژه دکتری را تولید کرده ایم.فقط کافی است این چند ساعت فیلم را تماشا کنید و تست ها را حل کنید.

بخش ریدینگ در زبان عمومی ازمون دکتری

ریدینگ یکی از بخش هایی است که به نظر بنده خیلی راحت میشه پاسخ داد خیلی راحت تر از لغت و گرامر.فقط باید تکنیک ها و فنون ترجمه و البته تکنیک های ریدینگ زنی را بلد باشید.

اهمیت دیگر ریدینگ از این جهت است که شما در زمان دکتری قرار است هفته ای چند مقاله تخصصی بخوانید پس باید مهارت ترجمه تخصصی را به خوبی کسب کنید.

پیشنهاد مقاله: فیلم آموزشی فنون ترجمه انگلیسی به فارسی

بعد از اینکه تکنیک های ریدینگ زنی را یاد گرفتید بهتر است که با درک مطلب های سال های گذشته ازمون دکتری تمرین کنید.

منابع زبان عمومی دکتری

۱٫کتاب ۵۰۴ واژه ضروری که میتونید فیلم آموزشی ان را اینجا تهیه کنید.

۲٫کتاب لغات ضروری تافل

۳٫کتاب ۱۱۰۰ واژه ضروری

۴٫گرامر زبان انگلیسی ویژه دکتری

۵٫دوره اموزشی فن ترجمه تخصصی

با این ۵ مورد شما میتوانید در ازمون دکتری بدرخشید و همچنین اگر ازمون MSRT یا EPT و… دارید به خیلی راحت تر و با خیال راحت شرکت کنید.

سوالات متداول درباره زبان انگلیسی عمومی

آیا خواندن زبان انگلیسی برای موفقیت در ازمون دکتری لازم است؟

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، زبان عمومی در دکتری اهمیت خیلی بالایی دارد.

چه منابعی برای مطالعه زبان عمومی دکتری پیشنهاد میشود؟

کتاب های لغات ۵۰۴ واژه و ۱۱۰۰ واژه و کتاب گرامر آزمون دکتری و دوره فن ترجمه تخصصی برای مهارت ریدینگ منابع مهم و مفیدی برای ازمون دکتری هستند.

سوالات زبان عمومی دکتری را از کجا دانلود کنم؟

برای دانلود سوالات آزمون دکتری سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

شیرین عابدی

من شیرین عابدی هستم کمکتون میکنم به رویاهای شیرین خودتون در زبان انگلیسی خصوصا بحث ترجمه تخصصی برسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن