فن ترجمه

آموزش زبان تخصصی مهندسی مکانیک (رایگان) : زبان تخصصی را اصولی یاد بگیرید

زبان تخصصی یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در دوران تحصیل و همچنین بازارکار است. از طرفی زبان تخصصی مهندسی مکانیک درسی است که در دانشگاه خیلی به ان کم توجهی میشود. هیچ کس با گذراندن صرفا ۶ واحد درسی نمیتواند مقالات و کتاب های تخصصی را به راحتی خوانده و ترجمه کند.

چرا زبان تخصصی مهندسی مکانیک مهم است؟

اگر شما قصد داشته باشید در مقطع ارشد یا دکتری ادامه تحصیل دهید طبیعتا عمده کار شما مطالعه مقالات و کتاب های انگلیسی است و در ادامه آن نوشتن مقالات انگلیسی. بنابراین شما برای اینکه در مقطع ارشد و دکتری به دست اورهای خوب برسید باید که به زبان تخصصی مسلط باشید تا بتوانید هفتگی چندین مقالعه کنید.

در بازارکار مهندسی مکانیک هم به همین ترتیب است. اگر قرار است که جایی استخدام شوید بدون شک زبان انگلیسی عمومی و البته زبان انگلیسی تخصصی بسیار حائز اهمیت است.شما برای اینکه پیشرفت کنید باید بیشتر از دیروز یاد بگیرید و برای اینکار باید دانش روز دنیا رو مطالعه کنید و این دانش روز هرگز در کتاب های فارسی یافت نمیشود.

همچنین شما میتوانید به عنوان یک مترچم تخصصی مهندسی مکانیک هم فعالیت کنید و درامد دوم جانبی چند میلیونی از ترجمه داشته باشید.

زبان تخصصی مهندسی مکانیک چیست؟

وقتی صحبت از زبان تخصصی میشود عموما افراد تصور میکنند یک سری اطلاحات و واژگان تخصصی را میخوانند و حفظ میکنند و کار تمام است. در صورتی که اصطلاحات و واژگان تخصصی فقط بخشی از ماجرا است. شما باید اصول و فنون ترجمه تخصصی را یاد بگیرید تا بتوانید متن تخصصی رو ترچمه کنید.

همکاران ما همچون فرادرس دوره های زبان تخصصی تهیه کرده اند که صرفا لغات و عبارات تخصصی را اموزش میدهد که به هیچ وجه این دوره ها کافی نیست و به شما کمک نمیکند که از پس مطالعه مقالات تخصصی برایید. به این خاطر که ترجمه فقط معنی لغات نیست.عبارات مختلفی در جملات انگلیسی وجود دارد همچون گروه های اسمی،گروه های فعلی،گروه های توصیفی،گروه های قیدی و حرفه اضافه ای و…

مقاله تخصصی همان مقاله عمومی است که واژگان تخصصی هم دارد

شما باید اصول و فنون ترجمه تخصصی را بدانید،

دامنه واژگان عمومی خود را با کتابهایی همچون ۵۰۴ واژه ضروری، واژگان ضروری تافل، ورد اسکیلز و …تقویت کنید

نهایتا وقتی یک مقاله تخصصی را میخوانید اگر اصلاحی تخصصی وجود داشت که باهاش اشنا نبودید میتوانید به دیکشنری های مختلفی رجوع کنید.

طبیعتا در دنیای مهندسی مکانیک بی نهایت واژه تخصصی وجود دارد که نیازی نیست شما بدانید.

راه حل ما چیست؟

برای آموزش زبان تخصصی و به عبارت بهتر آموزش ترجمه تخصصی ما دوره ای رو تهیه کردیم با نام “جادوی فن ترجمه تخصصی” که به شما آموزش میدهد چطور یک متن را انالیز و به صورت اصولی ترجمه کنید.ترجمه ای که حتی قابلیت چاپ در نشریات تخصصی را دارد.

برای اطلاعات بیشتر برای دوره جامع یکساله اموزش فن ترجمه تخصصی اینجا رو کلیک کرده یا به شماره ۰۹۱۲۴۵۸۷۹۱۵ در واتساپ پیام دهید.

آموزش زبان تخصصی مهندسی مکانیک :متن اول از کارشناسی ارشد ۹۸

ویدیو رو بذار اینجا

شیرین عابدی

من شیرین عابدی هستم کمکتون میکنم به رویاهای شیرین خودتون در زبان انگلیسی خصوصا بحث ترجمه تخصصی برسید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن